ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

VII edycja Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor.

Dnia 25 czerwca 2024 roku Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia VII edycji Nagrody Veritatis Splendor.

Nagroda jest przyznawana przez Województwo Małopolskie za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym, uwzględniające całokształt dokonań lub jednostkowe osiągnięcia w duchu nauczania i działania św. Jana Pawła II.

Nagrodą Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor są honorowane osoby lub organizacje otwarte na inne kultury, działające na rzecz poznawania i współistnienia z drugim człowiekiem.

Po raz pierwszy Nagrodę przyznano w 2016 roku. Od 2020 roku Nagroda jest przyznawana corocznie, a od 2021 roku pula środków na Nagrodę wynosi 390 000 zł.

Laureaci są wybierani przez Zarząd Województwa Małopolskiego po rekomendacji Kapituły Veritatis Splendor, do której corocznie należą przedstawiciele środowisk intelektualnych, społecznych i kultury.

W roku 2023, podczas VI edycji, Województwo Małopolskie wyróżniło trzech laureatów, którzy otrzymali nagrody w wysokości 130 tys. zł. Laureatami zostali: Fundacja „Kromka Chleba” w Tarnowie, Fundacja „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim” oraz Arcybractwo Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie. Laureaci w szczególny sposób swoją działalnością oraz podejściem do drugiego człowieka wpisują się w założenia Nagrody.

Nagroda jest organizowana przy współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Termin przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji Nagrody upływa 16 września 2024 roku.

Więcej informacji na stronie: www.bip.malopolska.pl oraz https://veritatissplendor.com.pl/nagroda-veritatis-splendor/ragulamin/

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.