ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

Turniej Debat Oksfordzkich „Veritatis et Rationis”, 10 – 12 października 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich Veritatis et Rationis, organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców i Stowarzyszeniem Nowe Przestrzenie.

16 października 2018 r. będziemy obchodzić 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Inspiracją dla tematyki turnieju jest ogromny dorobek naukowy św. Jana Pawła II, stąd też tezy przygotowane do debat w ramach Veritatis et Ratio będą dotyczyć kwestii etyki, moralności i wartości takich jak: człowieczeństwo, prawda, Miłość. Tezy zostaną opracowane w sposób uniwersalny i wyważony, gwarantując obu stronom sporu równe szanse w odniesieniu zwycięstwa.

Rejestracja i organizacja

Formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod linkiem: Formularz rejestracyjny

Wypełnienie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod linkiem: Regulamin_Turniej_Debat_Oksfordzkich_Veritatis_et_Rationis_10_13_pazdziernika

Turniej odbywa się zgodnie z zasadami Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Szczegółowe zasady można znaleźć pod linkiem: Załącznik_nr_1_do_Regulaminu_Turnieju_Debat_Oksfordzkich_Veritatis_et_Rationis

W turnieju udział może wziąć 40 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizatorzy zapewniają drużynom wyżywienie (obiad i napoje), a także okolicznościowe kubki. Drużynom spoza Małopolski organizatorzy zapewniają nocleg na czas ich uczestnictwa w turnieju.

Rejestracja została podzielona na część zasadniczą oraz uzupełniającą. Rejestracja zasadnicza rozpoczyna się w dniu 12 czerwca o godz. 18:00 i trwa do 14 września. Rejestracja uzupełniająca rozpoczyna się 15 września i trwa do 21 września.Jeśli szukasz superclone Replica Rolex , Super Clone Rolex to właściwe miejsce! Największa kolekcja podróbek zegarków Rolex w Internecie!

Struktura turnieju

Turniej został podzielony na fazę grupową i fazę pucharową. W fazie grupowej (10 i 11 października) drużyny są przydzielone do 8 grup po 5 drużyn (łącznie 40 drużyn). Do fazy pucharowej awansują 2 najlepsze drużyny z każdej grupy (łącznie 16)

Opłata rekrutacyjna

Opłata rekrutacyjna wynosi 100 zł brutto od drużyny (20 zł od osoby) i w całości przeznaczona jest na pokrycie części kosztów związanych z organizacją turnieju. Stanowi też potwierdzenie dokonania rejestracji. W przypadku dokonania opłaty rekrutacyjnej i późniejszego wycofania zgłoszenia opłata nie jest zwracana.

Szczegółowy program turnieju zostanie opublikowany bliżej pod koniec września 2018 r.

Do zobaczenia w Krakowie na debatach!

 

Współorganizatorzy:

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.