ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

Ciągły pośpiech, coraz słabsze relacje międzyludzkie, ubóstwo i wykluczenie – wszystko to sprawia, że świat bardziej niż dotychczas potrzebuje „wyobraźni miłosierdzia”, o którą tak często apelował Ojciec święty Jan Paweł II.

Odpowiedzią na to są właśnie Targi Dobroczynności Veritatis Splendor – pierwsze takie wydarzenie w Polsce, dzięki któremu mogą spotkać się organizacje charytatywne i społeczne z całego świata. Mimo różnych języków, doświadczeń, łączy je jedno – ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym i próba zmieniania tego, co złe.

Po raz pierwszy Targi Dobroczynności odbyły się  w Krakowie we wrześniu 2017 roku. Wzięło w nich wtedy udział prawie pół setki organizacji z 12 krajów – USA, Włoch, Francji, Rumunii, Białorusi, Kenii, Ghany, Zimbabwe, Tanzanii, Madagaskaru, Gruzji i Polski. Teraz wydarzenie odbywa się cyklicznie co dwa lata, poprzedzając tym samym kolejne edycje Nagrody Veritatis Splendor, która już została okrzyknięta „Małopolskim Noblem”.

Targi Dobroczynności są kontynuacją myśli św. Jana Pawła II, Małopolanina wszechczasów, który 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach wzywał, abyśmy korzystając z daru miłosiernej miłości Boga, sami z dnia na dzień oddawali życie, czyniąc miłosierdzie wobec braci, abyśmy byli świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.

Targi Dobroczynności Veritatis Splendor to nie tylko świetna okazja dla mieszkańców i turystów, żeby przekonać się na własne oczy jak różnorodna i rozbudowana jest współcześnie działalność dobroczynna. To także doskonałe pole dla wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy organizacjami charytatywnymi – targom od pierwszej edycji towarzyszy bowiem Międzynarodowa Konferencja Nagrody Veritatis Splendor, w którą angażują się największe autorytety współczesnej filozofii i duchowości.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.