ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor została ustanowiona 23 maja 2016 roku uchwałą Semiku Województwa Małopolskiego.

 

Jest przyznawana przez Samorząd Województwa Małopolskiego za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym.

Patronem Nagrody jest św. Jan Paweł II, określany mianem Człowieka Dialogu. Życie i pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II, Polaka i Małopolanina, były i nadal są dla społeczności międzynarodowych przykładem otwartości na różnorodność kultur, dialog międzyreligijny, na przezwyciężanie stereotypów, uprzedzeń i wrogości. Nagroda jest formą uhonorowania Jana Pawła II, którego zasługi w dziedzinie dialogu między kulturami zostały powszechnie docenione.

Nagrodą Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor są honorowane osoby otwarte na inne kultury, działające na rzecz poznawania i współistnienia z drugim człowiekiem.

Nagroda Veritatis Splendor została ustanowiona również dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie w 2016 r. Podkreśla tożsamość Małopolski na arenie międzynarodowej oraz jej wyjątkowość i dziedzictwo intelektualne.

Po raz pierwszy Nagrodę przyznano w 2016 r.

Od 2020 roku wprowadzono zmiany w Regulaminie Nagrody. Laureat lub Laureaci nagrody wybierani są corocznie przez Kapitułę Nagrody Veritatis Splendor.

 

Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego z 26 kwietnia 2021 r.

 

Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego z 19 grudnia 2020 r.

 

Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego z 26 sierpnia 2016 r.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.