ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

„Hospicjum im. św. Łazarza” – czwarty laureat Nagrody Veritatis Splendor

Czwarta edycja nagrody Veritatis Splendor

19 listopada w Filharmonii Krakowskiej wręczono już po raz czwarty Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor. Tegorocznym Laureatem zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie”. W imieniu Prezes Towarzystwa Pani Jolanty Stokłosy nagrodę odebrał Wiceprezes dr Paweł Skowronek oraz Pani Renata Połomska Sekretarz Zarządu.

– Ta nagroda jest ogromnym wyróżnieniem, nie tylko dla Towarzystwa i jego założycieli, ale dla tysięcy osób, które na przestrzeni 40 lat działalności Hospicjum św. Łazarza angażowały się w pomoc i opiekę nad chorymi u kresu życia. Przede wszystkim dla pani prezes Jolanty Stokłosy, w której św. Jan Paweł II ma serdecznego sprzymierzeńca w trosce o gasnące życie i godność człowieka, i która jest niezwykłą strażniczką misji i hospicjum. To również nagroda dla pracowników i wolontariuszy, którzy z troską są przy łóżku chorego. Nie można także pominąć pracowników administracji i wolontariuszy akcyjnych, którzy trudzą się, aby hospicjum mogło funkcjonować – mówi Renata Połomska, koordynator hospicyjnych „Pól Nadziei”, która odebrała nagrodę. Jak dodaje, na nagrodę zapracowali też wszyscy przyjaciele, darczyńcy, sponsorzy, firmy i instytucje wspierające działalność placówki. – To wyróżnienie jest także dla uczniów małopolskich szkół zaangażowanych w żonkilową akcję „Pola Nadziei”, ich nauczycieli, rodziców i opiekunów, którzy w tych trudnych czasach uczą ich wrażliwości na los drugiego człowieka. Hospicjum to ludzie, to w nich jest Veritatis Splendor (Blask Prawdy). Dla nas ta nagroda jest motywacją do dalszego, gorliwego wypełniania nauczania św. Jana Pawła II, a finansowy wymiar nagrody pomoże nam w realizacji tego celu – podkreśla R. Połomska.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.