ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do Nagrody VS

Papa Giovanni Paolo II. 15.07.1990 Introd in Valle d'Aosta durante le vacanze. fot. Grzegorz Gałązka
fot. Grzegorz Gałązka

15 września 2017 roku Leszek Zegzda z zarządu województwa uroczyście ogłosił II edycję „Małopolskiego Nobla”. Na drugiego w historii laureata tego międzynarodowego wyróżnienia będzie czekał nie tylko srebrny laur, ale też spora nagroda finansowa – o równowartości 100 tys. dolarów. Kandydatów można zgłaszać do 30 czerwca 2018 r.

– Ogłaszam uroczyście II edycję Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor przyznawanej za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym – mówił podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji nagrody Veritatis Splendor: „Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie” Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego, pomysłodawca i inicjator nagrody.

Nagroda Województwa Małopolskiego Veritatis Splendor to wyjątkowy hołd dla ludzi, którzy swoją działalnością pomagają przełamywać stereotypy społeczne, kulturalne czy religijne. Pierwszą jej laureatką w historii została pochodząca z Ugandy siostra Rosemary Nyirumbe.

Na zgłoszenia kandydatów do nagrody jest czas do 30 czerwca 2018 roku. Zgłoszenia należy składać na dzienniku podawczym urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego (ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków), w godzinach 8.00 – 16.00 lub za pośrednictwem poczty na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament KD, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków z dopiskiem „Nagroda Veritatis Splendor”.

Ostatecznego zwycięzcę wyłoni międzynarodowa kapituła nagrody. W jej skład wchodzą samorządowcy, duchowni, myśliciele i dobroczyńcy.

Wybór laureata powierzyliśmy kapitule celowo – bo dzięki wybitnym osobom, które zgodziły się włączyć w jej prace, mamy gwarancję, że ta nagroda nie straci swojej rangi i nie będzie utożsamiana z żadnym kontekstem, w tym także politycznym – podkreślał w czasie ogłoszenia Leszek Zegzda.

źródło: www.malopolska.pl

Zobacz skład kapituły

 

Zgłoś kandydata – pobierz formularz zgłoszeniowy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.